Your browser version is outdated. We recommend that you update your browser to the latest version.

     SCHRAMKO                               plošiny SCHRAMKO 4D vyrábajú AIRBUS

Firma bola založená v roku 1990 rodinou s nemeckými koreňmi - Schramko (otec Július a synovia Miroslav a Ľuboš), ktorá sa taktiež fyzicky podieľala na vlastnej výrobe.

Prvovýroba započala vo vlastnej garáži a neskôr v prenajatých halách miestneho PD na základe dopytu plošín nemeckou firmou FLEXLIFT . Po úspešných testoch prvej malej série plošín typu E, firma už prvým rokom získala kontrakt na 300 kusov plošín ročne.

Kvalita výrobkov a detailné technické riešenia rýchlo prenikli do podvedomia nemeckého a rakúskeho trhu, čoho výsledkom bol enormný záujem o naše výrobky.

Firma v roku 1991 sa presťahovala do vlastných priestorov (bývalá STS) a produkcia sa v priebehu roka zvýšila na základe dopytu nemeckým, rakúskym a švajčiarskym trhom na 800 hydraulických plošín a rámp ročne.

Celá výroba bola založená na prieskume podobného výrobného programu v západnej Európe, jeho zdokonalením a najmä vlastným vývojom hydraulických zdvíhacích plošín a rámp (mostíkov).

Firma SCHRAMKO získala dominantné miesto v produkcii hydraulických plošín a rám v Česko-Slovensku a v Európe.

Firma má patentované niektoré vlastné vývojové prvky predmetných výrobkov, ktoré neustále podčiarkujú vysokú kvalitu prevedenia založeného na robustnosti, odolnosti, dlhej životnosti a najmä bezporuchovosti výrobkov.

Značka "SCHRAMKO" je dnes synonymom maximálnej kvality a profesionality hydraulických zdvíhacích zariadení.

V súčasnosti firma realizuje aj tie technologicky najnáročnejšie hydraulické zdvíhacie plošiny a špeciálne modifikácie hydraulických rámp.

Toho času vo firme zo zakladateľov pôsobí Ing. Ľuboš Schramko a jeho synovia JUDr. Patrik Schramko a Ing. David Schramko.

História počiatku výroby

Plošiny pre Jesus Christ Super Star

Plošiny SCHRAMKO®súčasťou divadiel: Nová scéna Bratislava, Boľšoj teatr Moskva-Dracula, Tower Stage Bratislava

Plošiny pre Pomádu s Pociskovou

Plošiny pre výrobu Airbusu

Plošiny SCHRAMKO® s nosnosťou 15 ton dvíhajú aj prúdové motory pri montáži lietadiel Airbus